søg menu

ÅBNINGSTIDER

Mandag og tirsdag: kl. 14-21 – (LASER kl. 14-19)
Onsdag og torsdag: kl. 10-16
1. lørdag i måneden: kl. 10-15 – (LASER og STORPRINT er lukket om lørdagen)

TIDSBESTILLING

Til KERAMIK bestilles tid via bookkeramik.godsbanen.dk.

HUSK at afbestille, hvis du bliver forhindret i at komme. Vi frigiver din tid et kvarter efter aftalt fremmøde, så en anden kan få glæde af pladsen på værkstedet.

Øvrige VÆRKSTEDER – spørg på værkstedet om der er plads, og ellers må du vente på en ledig plads. Der er cafébord og stole uden for Informationen.

CORONA-REGLER

Pas godt på dig selv og andre ved at:

  • holde afstand
  • spritte hænder
  • bære mundbind

Vi overholder afstandskrav og det er forskelligt hvor mange brugere, der er plads til på de enkelte værksteder.
Du skal vise coronapas eller negativ test ved indgangen til værkstederne. Er du fritaget for pas og / eller maske, skal du give os besked på forhånd.

BETALING I INFORMATIONEN

Værkstedet opgør og registrerer din betaling for tid og materialer. Du betaler via Mobilepay eller kort i Informationen. Af hensyn til corona undgår vi helst kontantbetaling.

KONTAKT

Informationen
vaerksteder@godsbanen.dk
+45 8940 9940

Keramik 
keramik@godsbanen.dk
+45 2920 9048

Grafisk
grafisk@godsbanen.dk
+45 4186 0947

Storprint
storprint@godsbanen.dk
41856581

Laser
laser@godsbanen.dk
+45 4185 6567

Metal 
metal@godsbanen.dk
+45 2920 3846

Tekstil og serigrafi
tekstil@godsbanen.dk
+45 4185 6585

Træ 
trae@godsbanen.dk
+45 4185 6569