Kontakt

English Summary

If you have questions about Godsbanen, please contact us:

Mail: info@godsbanen.dk

Telephone: + 2522 1210 or 2920 9043

Grafik

FAQ:

Adresse:
Godsbanen
Skovgaardsgade 3
DK-8000 Aarhus C

Find en medarbejder, der ved noget om...

Booking af lokaler

De fleste lokaler bookes online via hjemmesiden.

Kontakt booking pr. mail: booking@godsbanen.dk
eller på telefon 8940 9936

Oksana Møller
Booking, kontrakter

Maria Lønsgaard Randrup
Booking, kontrakter, fakturering

Susan Munk Nielsen
Booking på Brobjerg
Mail: brobjerg@godsbanen.dk
Tlf: 4185 8038

Du finder os i Hovedbygningen, 1. og 2. sal – indgang 3E eller 3F

Generel information / hjemmeside / nyhedsbreve

Mail: info@godsbanen.dk

Dorte Kerstens
Informationsmedarbejder
Telefon: 2522 1210
Mail: dorte@godsbanen.dk

Trine Sørensen
PR og Kommunikation
Telefon: 2633 0901
Mail: trine@godsbanen.dk

Du finder os i Hovedbygningen, 1. sal – indgang 3E eller 3F

Glemte sager

Glemte sager kan afhentes i informationen i Grafisk Værksted, tlf: 8940 9940. Nærmeste indgang: 3G.

Åbningstider:
Mandag – torsdag: kl. 9.00  – 21.00
Fredag: kl. 9.00 –  17.00
Lørdag – søndag: Lukket.

Vagthavende tilsynsførende: Tlf: 2920 9043.

Godsbanens Åbne Værksteder

Grafisk Værksted: Tlf: 4185 6581, mail: grafisk@godsbanen.dk / storformat@godsbanen.dk
Formværksted: Tlf: 2920 9048, mail: form@godsbanen.dk
Lasercutter/Multi: Tlf: 4185 6567, mail: multi@godsbanen.dk
Metalværksted: Tlf: 2920 3846, mail: metal@godsbanen.dk
Træværksted: Tlf: 4185 6569, mail trae@godsbanen.dk
Tekstil/Serigrafi: Tlf: 4185 6585, mail: tekstil@godsbanen.dk
Se værkstedernes hjemmeside

Kulturudvikling / samarbejde / projekter

Flemming Dybbøl
Direktør
Mail: flemming@godsbanen.dk

Ole Grøndahl Jørgensen
Tlf: 2491 7235
Mail: ole@godsbanen.dk

Du finder os i Hovedbygningen, 1. sal – indgang 3E eller 3F

Omtale på www.godsbanen.dk

Ønsker du omtale af dit arrangement på godsbanen.dk, skal du sende følgende materiale til Dorte Kerstens på dorte@godsbanen.dk:

  • Titel
  • Lokale
  • Dato og tidspunkt (start og slut)
  • Billetpris
  • Beskrivelse
  • Billeder – max. 4 stks. Heraf min. ét i str. 1004x360px – eller i bredformat med tilladelse til at blive beskåret
  • Link til hjemmeside
  • Kontaktmail
  • Evt. link til video – Vimeo eller Youtube
  • Engelsk summary

Se også gode PR-råd til udstillere

Projektpladser

Projektpladser på Godsbanen

Charlotte Aaby
Tlf: 4185 6680
Mail: charlotte@godsbanen.dk

Du finder Charlotte i Hovedbygningen, 1. sal – indgang 3E eller 3F

Projektpladser på Brobjerg

Susan Munk Nielsen
Tlf: 4185 8038
Mail: brobjerg@godsbanen.dk

Du finder Susan i Hovedbygningen, 2. sal. Indgang 3F

Regnskab/administration

Lisbet Bøgelund
Fuldmægtig – bogholderi, administration, Ridehuset etc.
Mobil: 5157 5013
Mail: lib@aarhus.dk

Lone Sunn
Fakturering
Mail: lone@godsbanen.dk

Nina Bryzyz
Ansættelser, bogholderi etc.
Telefon: 2920 9046
Mail: nina@aarhus.dk

Tina Hjardgaard
L
eder af Værksteder og Bygningsdrift
Mobil: 2920 9045
Mail: tiiv@aarhus.dk

Lotte Them Bruhn
Administrativ leder
Mobil: 41856661
Mail: chtb@aarhus.dk

Du finder os i Hovedbygningen, 2. sal – indgang 3F

EAN: 5790001115586
CVR/SE-nummer: 18 38 81 70

Rengøring

Vagthavende tilsynsførende: Tlf 2920 9043

Randi Madsen
Rengøringsansvarlig
Tlf: 2920 4406
Mail: rsm@aarhus.dk

Ridehuset

Lisbet Bøgelund
Mobil: 5157 5013
Mail: lib@aarhus.dk

Ridehusets hjemmeside

Teknik/bygninger/vedligehold

Mail: teknik@godsbanen.dk

Anders Vinther Poulsen
Nøgler, teknik etc.
Telefon: 4185 6587
Mail: avp@aarhus.dk

Erik Jørgensen
Teamleder, teknik, udstyr
Telefon: 4042 9988
Mail: erik@godsbanen.dk

Erik Westberg
Tilsynsførende
Tlf: 2920 9043
Mail: ewe@aarhus.dk

Harry Jensen
Tilsynsførende
Tlf: 2920 9043
Mail: jehaj@aarhus.dk

Tommy Jensen
Teamleder, bygninger
Telefon: 2920 9042
Mail: tomj@aarhus.dk

Waldemar Bryzyz
Tilsynsførende
Telefon: 2920 9043
Mail: wjb@aarhus.dk

Du finder os i Hovedbygningen, 2. sal – indgang 3E eller 3F

Åbne Scene

Mail: aabnescene@godsbanen.dk eller sceneteknik@godsbanen.dk

Charlotte Aaby
Kuratering, ansøgninger etc.
Tlf: 4185 6680
Mail: charlotte@godsbanen.dk

Dorte Kerstens
PR/kommunikation
Telefon: 2522 1210
Mail: dorte@godsbanen.dk

Erik Jørgensen
Teamleder, teknik, udstyr
Telefon: 4042 9988
Mail: erik@godsbanen.dk

Søren Faurholt
Scenetekniker
Tlf: 4185 6597
Mail: faurholt@godsbanen.dk

Andreas Darum
Scenetekniker
Tlf: 4185 6586
Mail: andreas@godsbanen.dk